Podobnie jak implanty piersi, implanty pośladków dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach. Dominują profile o podstawie okrągłej oraz o podstawie owalnej. Pozostałe różnice dotyczą rodzaju wypełnienia oraz powłoki implantu. Ze względu na większe zagrożenie uszkodzeniem, protezy pośladków są wytrzymalsze mechanicznie od implantów piersi.


Implanty okrągłe czy owalne?

Implanty okrągłe, to implanty, których podstawa ma kształt koła lub inaczej takie, które wyglądają jak odcięty wierzch kuli. Tego rodzaju wkładki będą równomiernie unosiły pośladki. Równy we wszystkich kierunkach kształt sprawia, że niechciane rotacje implantu, czy to w fazie jego wszczepiania, czy użytkowania, nie będą dostrzegalne. Implanty nazywane owalnymi lub anatomicznymi są podłużne, a ich szczyt nie znajduje się na środku podstawy. Tego typu implanty mogą być z powodzeniem użyte do odpowiedniego modelowania poprzez wyrównywanie proporcji pomiędzy górną i dolną częścią pośladków.

Efekt końcowy a kształt implantu

Kształt ciała uzyskiwany po operacji jest znacząco różny od kształtu samego implantu. Nie można się zatem sugerować jedynie wyglądem wkładki, ale trzeba umieć wyobrazić sobie, jaki będzie ona miała wpływ na istniejące proporcje ciała. Lekarz, spełniając prośbę pacjentki, musi mieć też na uwadze proporcje jej ciała: szerokość bioder, kształt pośladków, a także stan tkanki. Wszystkie te czynniki mogą wpływać na efekt wizualny i czynić go mniej lub bardziej naturalnym. Panie często wyobrażają sobie, jak ich pośladki będą wyglądały, opinając sukienkę, zapominają jednak przy tym o innych sytuacjach związanych chociażby z siedzeniem.

Żel silikonowy czy zwarty silikon?

Wybór wypełnienia implantu jest sprawą nie mniej ważną niż jego kształt. Protezy wszczepiane w pośladki wypełnione są najczęściej żelem silikonowym lub zwartym silikonem. Wybór zwartego wypełnienia zapewnia większe bezpieczeństwo, gdyż przy uszkodzeniu mechanicznym silikon nie wypłynie z wnętrza wkładki. Żel inaczej się układa, co może sprawiać, że pośladki po implantacji będą wyglądały naturalniej. Zwarte wypełnienie wydaje się być bardziej "jędrne". Zewnętrzna powłoka protez okrągłych może być gładka lub teksturowana. Gładkie wkładki są łatwiejsze do wszczepienia, wymagają mniejszych nacięć, ale gorzej trzymają się tkanki.

Jak przebieg operacja powiększenia pośladków?

Operacja wszczepienia implantów pośladków trwa ok. 2 godzin, wymaga użycia znieczulenia ogólnego oraz minimum dobowej hospitalizacji. Chirurg wykonuje nacięcia nad kością krzyżową i umieszcza implanty pomiędzy mięśniem pośladkowym wielkim i średnim. Z uwagi na to, że mięsień pośladkowy jest używany w czasie wykonywania ruchu, utrzymywanie pozycji stojącej, a także obciążany w czasie siedzenia, rekonwalescencja jest wyjątkowo bolesna i stosunkowo długotrwała. W pierwszych tygodniach po operacji nie można siadać. Wymagane jest też noszenie specjalnej bielizny uciskowej.

Modelowanie pośladków to zabieg także dla mężczyzn

Już nie tylko zawodowi modele czy tancerze sięgają po możliwości, które daje im chirurgia plastyczna. Na zachodzie istnieją nawet kliniki, które reklamują się jako wyspecjalizowane w męskich zabiegach. Korekcja pośladków bywa wybawieniem dla tych panów, którzy cierpią z powodu nadmiernej deformacji obniżającej ich atrakcyjność fizyczną. W tej grupie znajdują się także mężczyźni intensywnie trenujący, którym zależy na odpowiednich proporcjach sylwetki.