Nowatorskie terapie w medycynie estetycznej, konturowanie twarzy u mężczyzn, biostymulacja skóry - to zaledwie część zagadnień, jakie poruszono podczas wrześniowej konferencji medycznej zorganizowanej przez URGO Aesthetics. Spotkanie Let's talk about skin, które odbyło się 23 września w hotelu InterContinental w Warszawie, przyciągnęło lekarzy z całej Polski i z zagranicy.
URGO Aesthetics jako dystrybutor bioregeneratorów do stymulacji tkankowej, oprócz licznych premier regularnie organizuje również szkolenia, a także konferencje medyczne dla lekarzy. Jedna z nich odbyła się 23 września i przyciągnęła specjalistów z całego kraju. Tematem przewodnim było stosowanie preparatów od URGO Aesthetics na różnych poziomach skóry. Głos podczas konferencji Let's talk about skin zabrały głównie polskie ekspertki, które odniosły się zarówno do badań klinicznych, jak i do własnych doświadczeń w pracy z preparatami do iniekcji.
Oglądaj relację z wydarzenia!
Film ma charakter informacyjny, wykonany został zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. poz. 974). Ulotki oraz szczegółowe informacje dotyczące prezentowanych treści (m. in. preparatów, technologii i urządzeń), dostępne są u podmiotu przedstawiającego informacje w filmie.
- Spotkaliśmy się dzisiaj na konferencji URGO Aesthetics pod nazwą Let's talk about skin, gdzie chcieliśmy pokazać lekarzom, w jaki sposób stosować produkty z naszej linii na różnych poziomach skóry, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty pacjentów – powiedziała Zatoce Piękna Ewelina Guła, Marketing Manager URGO Aesthetics. Temat konferencji wzbudził duże zainteresowanie wśród lekarzy, ponieważ podczas wydarzenia wiele uwagi poświęcono biostymulacji tkankowej, czyli jednemu z największych trendów w polskich i światowych gabinetach medycyny estetycznej.
Od hydroksyapatytu wapnia po bioregeneratory iniekcyjne
Choć uwaga mogła skupić się głównie na nowej linii preparatów do biostymulacji regeneracyjnej łączących różne formy kwasu hialuronowego z trehalozą, program konferencji Let's talk about skin pozwolił znacznie szerzej spojrzeć na temat biostymulacji tkankowej. W główny temat konferencji wprowadziła uczestników dr n. med. Dorota Sobolewska-Sztychny, która wygłosiła wykład o nowatorskich terapiach w medycynie estetycznej o skuteczności potwierdzonej w badaniach klinicznych.
Grono prelegentek zasiliła również dr Małgorzata Kocot, która z pasją mówiła o tym, jak konturować twarz w męskim stylu, a także omówiła nowe wskazanie do zastosowania biostymulatorów, a mianowicie biostymulację regeneracyjną dekoltu. Jak przyznała w rozmowie z naszą redakcją, biostymulacja tkankowa to bardzo ważny temat, zwłaszcza że lekarzom zależy nie tylko na osiągnięciu dobrych efektów zabiegowych, ale i na tym, by pacjenci wyglądali naturalnie.
- Bardzo ważny temat. Chcemy, żeby nasi pacjenci wyglądali naturalnie. Będziemy mówić i myśleć o biostymulacji tkankowej na długo po tym wydarzeniu, więc mam nadzieję, że będziecie mogli skorzystać państwo z wszystkich przedstawionych tutaj tez. Mówiliśmy o hydroksyapatycie wapnia, o nowym preparacie do biostymulacji regeneracyjnej, który jest połączeniem kwasu hialuronowego z trehalozą. Mieliśmy wielu zagranicznych gości, którzy naprawdę pokazali fantastyczne techniki i te efekty zawsze, za każdym razem były naturalne. Mam nadzieję, że każdy będzie mógł z tego skorzystać – mówiła nam dr Małgorzata Kocot.
W programie konferencji nie mogło zabraknąć prezentacji nowych bioregeneratorów iniekcyjnych od Retix.C łączących różne formy kwasu hialuronowego z trehalozą, które miały swoją oficjalną premierę podczas kongresu iADE 2024. Temat podczas swoich prelekcji rozwinęła dr n. med. Katarzyna Kozłowicz, mówiąc o przyszłości bioregeneracji skóry oraz przybliżając temat protokołów łączonych.
- Jako dermatolog namawiam do tego, żeby w kontekście medycyny estetycznej właśnie o tej skórze rozmawiać. Nowa era bioregeneratorów i doświadczenia własne z pracą z nowymi produktami, nową linią bioregeneratorów, które łączą zarówno trehalozę i kwas hialuronowy o różnych masach cząsteczkowych, daje nam nowe, interdyscyplinarne, wręcz holistyczne podejście do właśnie medycyny estetycznej – tłumaczyła nam dr n. med. Katarzyna Kozłowicz.
Hydroksyapatyt wapnia i toksyna botulinowa nadal na topie
Spotkanie Let's talk about skin nie ograniczyło się do prezentacji nowych bioregeneratorów, zwłaszcza, że w gabinetach medycyny estetycznej nadal stosuje się również inne preparaty iniekcyjne. Odbywające się w południe warsztaty poprowadził jeden z zagranicznych gości dr Joao Martis, który zaprezentował autorskie techniki iniekcji hydroksyapatytu wapnia. - Jesteśmy tutaj na tym wydarzeniu, gdzie mówimy o potędze hydroksyapatytu wapnia w pobudzaniu syntezy kolagenu, dając objętość i lifting twarzy – podkreślił w rozmowie z Zatoką Piękna dr Joao Martins.
Idealnym dopełnieniem konferencji był wykład na temat faktów i mitów w zastosowaniu toksyny botulinowej na podstawie najnowszych doniesień, który wygłosiła niezawodna dr Bożena Czekańska-Smykalla. Ekspertka, która regularnie prowadzi szkolenia dla lekarzy oraz występuje jako prelegentka i trenerka podczas licznych konferencji z zakresu medycyny estetycznej, także tym razem zaciekawiła słuchaczy.
- W czasie konferencji mówiłam o prawdach i mitach dotyczących toksyny botulinowej. Prawdy dotyczą zarówno postępowania pacjentów, jak i samego działania. Mity, które obalam dotyczą wskazań co do pacjenta, czyli czy można leżeć, czy można iść na saunę, czy można wykonywać ruchy. Natomiast mity i prawdy dotyczące lekarzy dotyczą jej sposobu działania – wyjaśniała Zatoce Piękna dr Bożena Czekańska-Smykalla.
Konferencja Let's talk about skin firmy URGO Aesthetics pokazała, że jeśli chodzi o bioregenerację skóry, wciąż nie powiedziano ostatniego słowa. Biostymulatory tkankowe dopiero wkraczają w nową erę i najpewniej zainteresowanie nimi będzie rosnąć. Czy równie wiele będzie się mówić o nich podczas kolejnej konferencji URGO Aesthetics, okaże się już w marcu.
Materiał powstał we współpracy z URGO Aesthetics