Hydroabrazja to zabieg wszechstronny. Może być wykonywany samodzielnie jako sposób na usunięcie martwego naskórka, zwężenie porów, wygładzenie skóry, wyrównanie jej kolorytu, pobudzenie i odświeżenie, ale także jako preludium do innych zabiegów np. peelingów czy mezoterapii.
Dla kogo jest zabieg hydroabrazji?
To zabieg uniwersalny, dla każdego, bez względu na wiek. W zasadzie brak przeciwwskazań. Sprawdza się zarówno przy skórze normalnej, suchej oraz wrażliwej, z którą należy się obchodzić delikatnie, żeby nie wywołać niepotrzebnego podrażnienia, jak i przy skórze z niedoskonałościami, trądzikiem.
- Skóra szorstka wymagająca oczyszczenia i dotleniania
- Odwodnienie skóry
- Skóra pozbawiona energii, zmęczona o nierównym kolorycie
- Trądzik, wypryski
- Przygotowanie skóry do dalszych zabiegów
Jakie efekty można uzyskać?
Osoby, które poddały się zabiegowi hydroabrazji, zwykle mówią o podobnych wrażeniach: że ich skóra głęboko oddycha, jest nieskazitelnie czysta, wręcz promienista, gładka w dotyku, miękka, bo nawilżona głębiej, ale na powierzchni zmatowiona i z wyraźnie zwężonymi ujściami.
- Oczyszczenie skóry: usunięcie zrogowaciałej warstwy naskórka, czyli tego pod czym dusi się nasza skóra
- Dotlenienie i nawilżenie
- Pobudzenie procesów regeneracji
- Wygładzenie skóry, spłycenie zmarszczek, rozjaśnienie przebarwień
- Złagodzenie objawów trądziku
- Wspomaganie i wzmacnianie efektów zabiegów medycyny estetycznej
- Zwiększenie wchłanialności, a tym samym skuteczności kremów, serum i innych preparatów do pielęgnacji domowej
Jak wygląda zabieg hydroabrazji?
Zabieg trwa od 60 do 90 min. Polega na bezdotykowym „myciu” skóry. Hydroabrazję wykonuje się za pomocą urządzenia Jet Peel 3. Wykorzystuje ono siłę wody, w tym przypadku sterylnego roztworu soli fizjologicznej, który jest „wypychany” sprężonym powietrzem przez specjalną dyszę. Mikrocząsteczki roztworu przy kontakcie ze skórą wywołują efekt abrazji, czyli „zeskrobywania” zanieczyszczeń i martwych komórek naskórka, jednocześnie dochodzi do infuzji tlenowej, czyli dotlenienia skóry, oraz wtłoczenia do skóry odpowiedniej porcji wody, czyli nawilżenia. Dysza, z której wydobywa się roztwór soli fizjologicznej pod dużym ciśnieniem jest niewielka, co gwarantuje precyzyjne oczyszczenie skóry – wypłukanie zanieczyszczeń i usunięcie martwego naskórka.
Podczas zabiegu odczuwa się delikatny chłód, który przez większość pacjentów opisywany jest jako relaksujący.
Zalecenia po zabiegu
Zabieg nie ma żadnych skutków ubocznych, zaraz po hydroabrazji możesz wrócić do codziennych zajęć. Z tą różnicą, że twoja skóra będzie tryskać energią. Powtórzenia i odstępy między kolejnymi zabiegami są ustalane indywidualnie. Jeśli hydroabrazja ma być elementem stałej pielęgnacji twojej skóry, zalecamy wykonywanie jednego zabiegu w miesiącu.