W dniach 26-29 września 2019 roku w Warszawie w Hotelu Hilton odbędzie się XXII Światowy Kongres Medycyny Estetycznej, największe w Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie branży medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej. Po raz pierwszy w historii organizacja tego wydarzenia została powierzona Polskiemu Towarzystwu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.

 

Światowy Kongres Medycyny Estetycznej to bardzo ważna, światowa, cykliczna konferencja. Odbywa się w różnych państwach członkowskich Międzynarodowej Unii Medycyny Estetycznej (UIME), która składa się z 29 organizacji, zrzeszających lekarzy, zajmujących się medycyną estetyczną na całym świecie.

 – Po raz pierwszy w historii organizacja Światowego Kongresu Medycyny Estetycznej została powierzona Polskiemu Towarzystwu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. To dla nas ogromne wyróżnienie. Do Polski przyjadą eksperci z całego globu. Takie wydarzenia dają okazję do obcowania z nowymi ideami. Świat medycyny estetycznej zjedzie do naszego kraju między 26 a 29 września – mówi dr Andrzej Ignaciuk, prezes PTMEiAA.

Kongresy organizowane przez Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging rok rocznie gromadzą około 1 300 uczestników i stanowią miejsce największej ekspozycji materiałów i sprzętów dla medycyny estetycznej, w której bierze udział około 100 firm.

 

Zobacz, jak było rok temu!

 

Każda edycja Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging porusza najważniejsze, najnowsze i najbardziej aktualne tematy dotyczące rynku. W każdej edycji wykorzystywane są sprawdzone formuły nie tylko wykładów i warsztatów, ale także obrad okrągłego stołu i tzw. boxing ring, w którym przeciwnicy i zwolennicy danego zabiegu czy technologii wymieniają się argumentami za i przeciw.

 – Będziemy mogli się przekonać, że medycyna estetyczna w różnych zakątkach świata przybiera różne formy. Skupimy się na naukowych dowodach skuteczności rozwiązań klasycznych, jak również na bardziej nietypowych. Przykładem może być podejście chińskie, mocno związane z tradycją. Być może czeka nas powiew orientu w polskich gabinetach. Coraz więcej mówi się też o medycynie regeneracyjnej, czyli o preparatach, które wpływają na pobudzenie zdolności naszego organizmu do lepszego funkcjonowania. Otrzymujemy dużo ciekawy prac naukowych, które chcą podczas kongresu prezentować eksperci z całego globu: zarówno z Azji – Chiny i Korea Południowa, jak i z Ameryki Południowej i Europy. Ciekawy temat, który może zawitać do Polski, to suplementacja hormonalna stosowana w celu poprawy komfortu życia. Ta idea rozwija się w Stanach Zjednoczonych czy w Europie Zachodniej. – dodaje dr Ignaciuk.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję wysłuchać wykładów wyjątkowych ekspertów oraz obejrzeć ekspozycje materiałów i sprzętów dla medycyny estetycznej wielu renomowanych firm i poddać je szczegółowej ocenie, wymieniając się opiniami z producentami.

Medycyna estetyczna to najdynamiczniej rozwijająca się gałąź medycyny, przyciągająca lekarzy i naukowców z wielu dziedzin, odpowiadająca na potrzeby ogromnej liczby osób chcących przeciwdziałać skutkom starzenia i pielęgnować zdrowy styl życia. Wierzę, że potrzeba ciągłego zdobywania wiedzy i doskonalenia swoich umiejętności będzie dla lekarzy zachęcą do wzięcia udziału w XXII Światowym Kongresie Medycyny Estetycznej. Dodatkowo zapraszamy na wspólną zabawę w sobotni wieczór, która będzie wspaniałą okazją do wymiany poglądów wśród lekarzy praktykujących medycynę estetyczną i anti-aging – zachęca prezes PTMEiAA.  

 

Kto może być uczestnikiem Kongresu

Światowy Kongres Medycyny Estetycznej stał się stałym punktem w kalendarzu dla każdego lekarza i eksperta, który chce trzymać rękę na pulsie i spotkać się z najlepszymi praktykami w swojej dziedzinie. Do udziału zapraszamy wszystkich lekarzy praktykujących lub dopiero zaczynających swoją przygodę z medycyną estetyczną, chirurgią estetyczną, flebologią, dermatologią, medycyną przeciwstarzeniową, ginekologią estetyczną, kosmetologią, medi-spa i ideą dobrostanu psychofizycznego.

Zapisy i więcej informacji na www.icaam.pl

 

*O UIME:

Medycyna estetyczna jako ruch kulturowy narodziła się we Francji w 1973 roku, zbiegając się z założeniem Francuskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej przez Jean-Jacques Legrand, doktora endokrynologii w Paryżu. Wkrótce potem powstało Belgijskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej (1974), promowane w Brukseli przez belgijskiego dermatologa, Michela Delune. Następnie w Rzymie Carlo Alberto Bartoletti – kardiolog, gastroenterolog, gerontologa i geriatra, założył Włoskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej (1975). Hiszpańskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej (1976) powstało natomiast z inicjatywy Font-Rierę, doktora żywienia z Barcelony. W 1976 roku z inicjatywy towarzystw z Paryża, Brukseli, Rzymu i Barcelony założono Union Internationale de Médecine Esthétique (UIME) z siedzibą w Paryżu. Obecnie w skład tego międzynarodowego stowarzyszenia wchodzą 32 kraje europejskie i pozaeuropejskie. Ich celem jest zgromadzenie na całym świecie, w ramach jednego programu naukowego, lekarzy i techników różnych specjalności, których łączy wspólne zainteresowanie – medycyna estetyczna.