Pierwszy powiew wiosny już właściwie za nami, ale w obecnej sytuacji zagrożenia koronawirusem (COVID-19), wielu z nas raczej nie myśli o metamorfozie. W ciągu najbliższych tygodni dla bezpieczeństwa rezygnujemy z wizyt u lekarza medycyny estetycznej, kosmetologa czy kosmetyczki, ale to nie znaczy, że skórę należy spisać na straty. Jest co najmniej pięć rzeczy, które na początek wiosny możesz zrobić dla swojej skóry nie wychodząc z domu.
Szary koloryt skóry, zaskórniki, brak blasku – skóra po zimie aż prosi się o ratunek. Jej kondycję można znacząco poprawić w domu, stosując odpowiednie kosmetyki, a także gadżety z tzw. kategorii smart beauty. Przydają się one na każdym etapie codziennej pielęgnacji, a regularne stosowanie określonych produktów i akcesoriów może dać efekty porównywalne do wizyty w gabinecie.
Dokładnie oczyszczaj skórę
Przełom wiosny i zimy to nie czas na półśrodki. Podstawą wiosennej regeneracji jest dokładne oczyszczenie skóry. Teraz, kiedy wiele z nas ma więcej czasu, by zadbać o siebie, warto poważniej potraktować codzienny rytuał pielęgnacyjny. Jako że podstawą jest tu oczyszczenie skóry, dobrze byłoby wykorzystać szczoteczkę soniczną, aby zmaksymalizować korzyści ze standardowej czynności. Przy jej codziennym stosowaniu skóra nabierze blasku, a aplikowane później kosmetyki będą znacznie lepiej się wchłaniać, przynosząc bardziej widoczne efekty.
Zadbaj o skórę pod oczami
Efekty mało sprzyjającej aury za oknem, zmęczenia i stresu bardzo mocno odbijają się na skórze pod oczami. Niestety, to właśnie skóra w okolicach oczu bardzo szybko zdradza nasz wiek, dlatego szczególnie o nią należy zadbać. Stosowanie serum pod oczy z witaminą C to nie jedyne, co można dla niej zrobić. Pod ręką warto mieć też płatki kolagenowe pod oczy, które działają odżywczo, redukują opuchliznę i nawilżają. Obrzęki i cienie pod oczami zmniejsza także wałek jadeitowy, który sprawdza się zresztą w pielęgnacji skóry całej twarzy.
Stosuj masażer do twarzy
Skoro już wspominamy o wałku jadeitowym, nie sposób zapomnieć też o zaletach regularnego używania masażera do twarzy. Wałek wykonany z kamienia naturalnego, najczęściej z kwarcu różowego, pobudza krążenie krwi i limfy, przyspieszając usuwanie toksyn. Dodatkowo redukuje obrzęki, ujędrnia, a nawet zmniejsza drobne linie na twarzy. Masaż wykonany wałkiem daje też inną, nie mniej ważną korzyść – odpręża. Co więcej, po zastosowaniu olejku lub serum i masażu wałkiem schłodzonym w lodówce można spodziewać się nawet mniejszej widoczności porów – bolączki niejednej kobiety pragnącej zregenerować skórę po zimie.
Złuszczaj skórę kwasem
Peelingi złuszczające do użytku domowego mają oczywiście mniejsze stężenie niż te aplikowane w gabinetach, ale przy regularnym stosowaniu naprawdę poprawiają kondycję skóry. Przed nadejściem wiosny można chociażby poratować się peelingiem z 2% kwasu salicylowego, który nie tylko złuszcza i oczyszcza skórę, ale i hamuje namnażanie bakterii odpowiedzialnych za trądzik. Kosmetyki z kwasami złuszczającymi do stosowania domowego regulują też pracę gruczołów łojowych, usuwają zrogowaciały naskórek, wygładzają skórę oraz wyrównują jej koloryt. Warunek? Należy ich używać regularnie, choć niekoniecznie codziennie.
Nie zapominaj o skórze ciała
Odwodnienie, brak częstej aktywności fizycznej na świeżym powietrzu czy dieta uboga w warzywa i owoce negatywnie wpływają też na skórę ciała. Dlatego przed nadejściem cieplejszych miesięcy warto stosować również peelingi do ciała, najlepiej te z substancjami nawilżającymi, aby nie tylko wygładzić skórę, ale i zapewnić jej odpowiedni poziom nawilżenia. Najlepsze efekty przyniosą peelingi kawowe lub z soli z Morza Martwego, których skład zawiera także oleje naturalne, np. olej arganowy, olej ze słodkich migdałów czy marchewkowy. Rewitalizujące peelingi do ciała na bazie naturalnych składników dostępne są w ofercie on-line niejednej polskiej marki kosmetycznej.
Skorzystaj też z prostych PRZEPISÓW NA NATURALNE KOSMETYKI:
Płatki owsiane, miód, oliwa, sok z cytryny, aloes. Dlaczego warto stosować naturalne kosmetyki?