Upały już za nami, jeśli ktoś nie zamierza więc wyjeżdżać do ciepłych krajów, o opalaniu może już zapomnieć. Przełom sierpnia i września to z kolei doskonały moment na to, by zatrzymać lato. Jak to zrobić? Specjalnie dla was zebraliśmy najlepsze sposoby na utrwalenie opalenizny.
Kąpiele słoneczne to najlepsze, co można zrobić, aby podnieść u siebie poziom witaminy D. Teraz, kiedy mamy ku temu niewiele okazji, skupiamy się jednak na opaleniźnie. Aby utrzymywała się ona jak najdłużej, chodzimy na spacery po słońcu, testujemy na sobie opalanie natryskowe lub po prostu smarujemy kremami brązującymi. To jednak nie wyczerpuje wszystkich możliwości. Oto najlepsze sposoby na utrwalenie opalenizny, które przysłużą się także naszej skórze.
Polecamy też: Zabiegi kosmetyczne po lecie: mezoterapia i Icoone
Złuszczanie
Nieprawdą jest, że peeling niweluje opaleniznę! Jest wręcz przeciwnie – nie tkwi ona w naskórku, lecz w głębszych warstwach skóry. Złuszczając naskórek, odsłania się więc świeższą opaleniznę, dzięki czemu staje się ona bardziej widoczna. Co więcej, peeling sprawi, że skóra będzie bardziej "podatna" na działanie składników aktywnych kosmetyków, w tym kremów brązujących oraz nawilżających. Najlepszym wyborem jest złuszczanie kwasem glikolowym w gabinecie, który poprawia koloryt cery jednocześnie ją nawilżając.
Polecamy też: Test zabiegu peptydowy peeling biomimetyczny botox-like
Nawilżanie
Skoro już przeszłaś złuszczanie, czas przejść do kolejnego, chyba jeszcze ważniejszego etapu. Opalenizna utrzymuje się dobrze tylko na odżywionej skórze, dlatego teraz koniecznie musisz zadbać o nawilżanie i regenerację. Stosuj balsamy i kremy z olejem z pestek winogron i olejem awokado, mocznikiem czy kwasem hialuronowym, a także olej kokosowy wymieszany z masłem kakaowym, który jest naturalnym specyfikiem brązującym i wygładzającym.
Polecamy też: Zastosowanie kwasu hialuronowego w zabiegach na twarz
Maseczka ze śluzu ślimaka
O ile wcześniej wspomniane metody wydają się jasne, o tyle kolejna może być zaskakująca. Skuteczna w utrwalaniu opalenizny jest bowiem także maseczka ze śluzu ślimaka, którą jakiś czas temu recenzowaliśmy: Test zabiegu Snail-Lift. Pełzające po twarzy i dekolcie ślimaki, które zostawiają za sobą bogaty w składniki aktywne śluz, nie tylko odmładzają i nawilżają cerę, ale pośrednio także wspomagają utrzymanie letniej opalenizny.
Polecamy też: Ślimaki sprawią, że Twoja skóra stanie się piękna
Masaż świecą z olejem karotenowym
Kto powiedział, że próby utrzymania letniej opalenizny nie mogą być przyjemne? Jeśli ktoś chciałby połączyć przyjemne z użytecznym, powinien skusić się na masaż świecą z olejem karotenowym, który nawilża skórę, nadając jej przy tym ciepły koloryt. Olej ten zawiera beta-karoten, a także prowitaminę A, która chroni przed tworzeniem się przebarwień i plam posłonecznych. Aby utrzymać lepszy efekt, używaj go także w domu – wklepywanie go w skórę ciała z pewnością da oczekiwane rezultaty.
Polecamy też: Najlepszy masaż na lato - trzy cudowne oleje
Dieta bogata w witaminę A
Do pełni sukcesu potrzeba tylko jeszcze odpowiedniej diety. Jeśli twoim celem jest utrwalenie opalenizny, wzbogać ją o produkty bogate w beta-karoten, który spożywany w umiarze nie powoduje wcale pomarańczowego zabarwienia skóry. Śmiało możesz wypić jedną szklankę soku z marchwi dziennie. W jadłospisie powinny znaleźć się też pomidory, morele, papryka oraz melony, czyli krótko mówiąc, owoce i warzywa o czerwonym lub pomarańczowym odcieniu.
Polecamy też: Witamina A - poprawia wzrok, wzmacnia skórę, włosy i paznokcie
Kosmetyki utrwalające opaleniznę
Jeśli co dopiero wróciliście z letnich wojaży, śmiało możecie przetestować kosmetyki utrwalające opaleniznę. Zwracajcie przy tym uwagę na składniki kosmetyków typu tanimel, który zwiększa produkcję naturalnych pigmentów. Utrwaleniu opalenizny sprzyja także masło kakaowe. Pośrednio cały proces wspomagają ponadto produkty z drobinkami złota, które odbijają światło i tym samym optycznie rozświetlają skórę.
Polecamy też: Zabiegi estetyczne, które warto wykonać jesienią